Ua/En
Новини Центра розвитку сім’ї та батьківства «Мій Дім»
«Зцілюючи родину – будуємо майбутнє»!
27.01.2017
1652

Під такою назвою об’єднала Херсонщину обласна конференція присвячена питанню підвищення якості соціальних послуг малозахищеним верствам населення, а саме дітям-інвалідам, дітям-сиротам та сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах.

27 січня у приміщенні туристичного комплексу «Фрегат» відбулась перша тематична конференція обласного рівня, що підняла питання розвитку соціальних послуг на Херсонщині. На  конференцію  зібралось більше 300 учасників. Без перебільшення, це стало знаменною подією для всієїобласті. Під час конференції обговорювали актуальні проблеми у соціальній сфері  як  в Херсонській області, так і  в Україні.

Для того, щоб конференція стала не тільки теоретичною основою та підставою для розмірковування з приводу реформування соціальної сфери, але й завершилась прийняттям  дієвих  рішень, організатори конференції зібрали представників влади, бізнесу, громадських та благодійних організацій, волонтерів, соціальних служб та лідерів християнських спільнот.

Перший блок конференції був мотивуючим та мав на меті донести до усіх учасників конференції важливість реформування та розвитку сфери соціальних послуг на Херсонщини.

Монополія держави у соціальній сфері, як показав досвід, себе не виправдала. Потрібно на рівні з державними працівниками соціальної сферизалучити до виконання таких послуг громадські організації та релігійні громади. Досвід європейських країн показав ефективною саме таку модель.

Конференція почалась з виступу голови наглядової ради БФ "Мій Дім", члена правління Альянсу "Україна без сиріт" Горденко Олександра Васильовича:"Ми 15 років працювали над розвитком усиновлення, над супроводом сиріт та випускників  інтернатів. Але сьогодні треба говорити про величезну проблему дітей та сімей у складних життєвих обставинах. Якщо зараз не почати комплексну роботу не тільки з наслідками, але й з причинами таких негативних явищ, ми не зможемо подолати проблеми сирітства та інтернатів."

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Також до присутніх звернувся очільник області Андрій Гордєєв та подякував усім за небайдужість: «Зараз перше питання до керівництва районів, які представляють кожен свою програму в облдержадміністрації це стан соціального захисту дітей. У 2016 році 95,5% дітей забезпечено сімейними формами виховання, але ще є над чим працювати.  Сьогодні тут зібрались люди з великим серцем, які приділяють увагу не тільки своїм родинам, а й хочуть допомогти діточкам знайти сім’ю».

 

 

 

 

Під час свого виступу Уповноважений Президента України з прав дитини,Микола Кулеба,  зазначив:

"Реформа соціальної сфери - це розвиток послуг в громадах. Якщо ми йдемо в Європу, ми повинні створити систему для надання необхідних послуг сім'ям з дітьми в громаді. В минулому році інтернати отримали 7 млрд.грн. бюджетних коштів та 250 млн. грн. офіційної благодійної допомоги, в той час, як на соціальні послуги для дітей в сім'ях держава витратила лише 360 млн. грн.

 

 

 

 

 В інтернатній системі на одну дитину в день витрачається 156 грн., з яких на особисті потреби  дитини лише 27 грн. на день ( 23 грн. - харчування, 1 грн. - лікування, 3 грн. - одяг).А на соціальні послуги для дітей у кризових сім'ях - 1,7грн. на день!Сьогодні 18% дітей в інтернатах мають інвалідність, 50% мають особливі потреби, 90% мають порушення здоров'я та розвитку, 100% ізольовані, позбавлені права на сім'ю, велика частина з них зазнають насильства та принижень. Тисячі випускників інтернатів, не маючи власного житла чи притулку, блукають по Україні.Давайте об'єднаємо усі наші зусилля задля безпеки і благополуччя кожної дитини в сім'ї!". 

Одним із спікерів конференції та представником від сфери бізнесу була Барах Ірина Василівна, яка підтвердила свою готовність допомагати не тільки словами, але й реальними кроками.  У своїй промові вона сказала:"Поняття соціальної відповідальності бізнесу виникло на Заході, ще в середині XX ст. і стверджує, що бізнес, крім дотримання законів і виробництва якісного продукту, добровільно бере на себе додаткові зобов'язання перед суспільством, вносить значний внесок у поліпшення якості життя людей.Я хочу анонсувати відкриття нового соціального підприємства у XepcoнcькійoблacтінaтepитopіїKopoбківcькoї cільської ради Kaxoвcькoгo paйoну, яке покликано фінансувати благодійні проекти  ГО «Центр розвитку сім`ї та батьківства» та ГО «Рідна Земля».

 

 

Панельна дискусія була наступним блоком конференції. Їїметою було обговорення можливості співпраці громадськості, релігійних громад, бізнесу і влади в подоланні кризи сім`ї та сімейних цінностей у суспільстві. У таких публічних дебатах взяли участь:

 • Шелашський Олег -віце-президент Альянсу «Україна без сиріт»
 • Кулеба Микола Миколайович - Уповноважений Президента України з прав дитини
 • Бабійчук Олександр Іванович – генеральний секретар Українського біблійного товариства, єпископ Херсонського Обласного Об`єднання Церков ХВЕ
 • МаркеліяЕліко Русланівна - голова грузинської діаспори «Ілорі» в Херсоні, громадський діяч, волонтер, підприємець;
 • Муценко Дмитро Валентинович - директор Обласного центру соціальних служб у справах сім'ї, дітей та молоді
 • Матіос Марія Василівна - українська письменниця та депутатВерховної Ради, лауреат Шевченківської премії з літератури
 • Протоієрей Євгеній Сідоренко – настоятель храму Святої Трійці Української православної церкви Київського патріархату Херсонської єпархії
 • Міхєєва Олена Володимирівна - начальник служба у справах дітей ХОДА

 

 

Підсумком дискусії стала спільна думка усіх її учасників про те, щоефективність співпраці в соціальній сферіна території Херсонській області залежить від створення спільного бачення та стратегії, а також скоординованої співпраці усіх учасників процесу. 

Відповіддю на такий запит може стати відкриття ГО «Центр розвитку сім`ї та батьківства» про яке і доповів директор ГО «Центр розвитку сім`ї та батьківства» Маринчак Юрій Андрійович.Саме ця громадська організація і може бути платформою, що об’єднає зусилля представників владних структур, бізнесу, духовних лідерів та громадських організацій для співпраці у сфері розвитку соціальних послуг та благодійництва на території Херсонської області. 

Він  зазначив:

"Треба припинити боротися з наслідками та почати працювати з причинами. ГО «Центр розвитку сім'ї та батьківства» - це платформа для співпраці у Херсонській області. І ми будемо працювати, застосовуючи 2 основних принципи:

 • Перший - це робота з джерелом проблеми
 • Другий принцип - консолідувати та скоординувати зусилля всіх задіяних учасниківпроцесу.

Під час третього блоку конференції були презентовані інструменти подолання соціального сирітства та допомоги родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах. Серед них:

 1. Бачення створення Центру Раннього Втручання для запобігання інвалідності дітей в ранньому віці
 2. Концепція «Одна церква - одна родина». Проект допомоги християнських церков родинам, що опинились у складних життєвих обставинах (СЖО)
 3. Потенціал використання тренінгових центрів в діяльності громадських організацій та волонтерів
 4. Патронат як проміжна форма сімейного виховання дітей-сиріт
 5. Наставництво як форма залучення волонтерів у допомозі родинам, що опинилися в СЖО та дітям-сиротам

Підсумком конференції та доказом реальної подальшої роботи став розроблений Меморандум про співпрацю у сфері розвитку соціальних послуг та благодійництва на території Херсонської області, який стане початком великих змін у соціальній сфері не тільки Херсонщини, але й можливо, усієї України.

Сторонами, які погодились підписати Меморандум стали:

 • Адміністрація Президента України в особі Уповноваженого Президента України з прав дитини
 • Херсонська обласна державна адміністрація в особі голови обласної державної адміністрації

 

 • Херсонська обласна рада в особі заступника голови обласної ради
 • Представники бізнесу та підприємці м. Херсон та Херсонської області
 • Рада християнських церков Херсонської області

 

 • Громадська організація «Центр розвитку сім’ї та батьківства»