Ua/En
Патронат
"Центр розвитку сім`ї та батьківства"
Протягом 2016-2018 років запроваджується державний експеримент здійснення Патронату над дітьми. На сьогодні кожна область України отримала унікальну можливість стати учасником пілотного проекту і запровадити у себе нову послугу «Патронат над дитиною», яка дозволить дитині, сім’я якої переживає складні часи, виховуватися у родинному колі. Першопроходцями запровадження цієї послуги стали Дніпропетровщина та Черкащина.

Ця послуга направлена на таку вразливу категорію дітей, які тимчасово не можуть проживати у власній родині. У випадку надзвичайної ситуації, внаслідок якої дитина не може проживати у себе вдома, зазвичай потрапляє або до лікарні, або в будинок дитини, або до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, або ж до школи-інтернату. В усіх цих випадках дитина втрачає право на перебування в родині. Тому послуга сімейного патронату може стати рішенням для таких дітей. Якщо у 2016 році ця послуга фінансувалася за рахунок субвенції з державного бюджету, то з 2019 року створення та функціонування патронатних сімей здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету району, міста або об’єднаної територіальної громади. Фінансування послуги здійснюється по двох напрямках: це соціальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів на місяць для дитини відповідного віку на її утримання та грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. При влаштуванні двох і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної чи дитини з ВІЛ-інфекцією грошове забезпечення збільшується на 10% на кожну дитину чи на кожну категорію.

Під патронат впершу чергу потрапляють новонароджені діти, від яких відмовилися батьки, підкинуті або безпритульні діти, діти з сімей, в яких існує загроза їх життю або здоров’ю, діти, які зазнали насильства та ін. Патронатний вихователь має пройти навчання за спеціальною програмою, яка містить 10 модулів. В кожній області вже підготовлені тренери, які можуть проводити підготовку спеціалістів.

Вимоги до кандидатів:
  • Вік від 35 до 60 років для жінок та до 65 років для чоловіків;
  • Сім’я має перебувати в зареєстрованому шлюбі та проживати на спільній території;
  • Якщо це одинока особа, то з нею має проживати інший повнолітній член родини, який може стати помічником патронатного вихователя;
  • Родина повинна мати позитивний досвід виховання дітей (своїх або усиновлених);
  • Родина повинна мати власне житло або офіційного його орендувати, члени родини — вищу освіту;
  • Члени родини, які проживають разом із кандидатом, мають дати офіційну згоду на його діяльність;
  • Кандидати повинні мати відповідний стан здоров’я, не мати судимостей і готові виконувати обов’язки патронатних вихователів на професійній основі.
Оплата праці здійснюватиметься на договірній основі. Договір з патронатним вихователем укладається на рік і в разі потреби може бути продовжений.

Довідка:

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сім’ї патронатного вихователя на період подолання її батьками складних життєвих обставин. В Україні ця послуга вперше була запроваджена у 2008 році Міжнародною благодійною організацією «Партнерство кожній дитині» для дітей, які тимчасово не можуть проживати у власній родині. На сьогоднішній день сімейний патронат діє в містах Київ, Бровари, Біла Церква, в Білоцерківському районі, а також перша патронатна сім’я створена в м. Умань Черкаської області.
Якщо Ви бажаєте стати патронатним вихователем, або у Вас виникли питання, звертайтесь за номером+38 (067)570 75 47Дізнатись більше
Одна Церква - одна родина
Тренінговий центр ГО
Центр раннього втручання
Денні центри
Патронат
Наставництво
Центр соціальної адаптації випускників інтернатів