ГО «Центр розвитку сім'ї та батьківства»

Центр соціальної адаптації випускників інтернатів

Життєва практика доводить, що діти-сироти, які випускаються з державних закладів опіки, не можуть  адаптуватися до самостійного життя. Їх соціалізація ускладнюється наявністю ряду особливостей, які сформувалися під час життя в інтернаті (психологічні травми, низька адаптивність,відсутність моделі повноцінної сім`ї). Крім того, в інтернатах не ведеться робота щодо індивідуального планування подальшого життя дитини. Тому саме задля забезпечення соціальних гарантій та успішної адаптації випускників інтернатів до нових умов життя створюються Центри соціальної адаптації випускників інтернатів. І такий центр працює на базі ГО "Центр  розвитку сім`ї та батьківства".
У ньому побудовані шестикімнатна і дві трикімнатні квар­тири, де мешкають родини з дітьми, які усиновлені або під опікою. В трьох однокімнатних квартирах проживають 13 випускників інтернатів, в тому числі з особливими потребами.
Під родинною опікою сімей та наставників молоді юнаки та дівчата мають можливість адаптуватися до дорослого самостійного життя.
Багатодітні прийомні родини, які проживають у Центрі, є зразком моделі відносин в сім’ї, відношення до батьківських та материнських обов’язків, побудови стосунків з іншими людьми у житті загалом.
Взаємодопомога, взаємопідтримка на основі християнської етики, стають зразком життя для випускників інтернатів.
Програма соціалізації кожного вихованця включає в себе тренінги по подоланню наслідків психологічних травм, вивчення християнської етики, спільне планування особистого бюджету, правову освіту, формування стандарту здорових звичок, навчання приготу­ванню їжі, майстер-класи з прибирання та прання, догляду за станом здоров’я, за одягом та взуттям, спільні заходи з виїздом на природу, екскурсії, спортивні розваги. Все це має допомогти юнакам та дівча­там стати самостійними в подальшому житті.
На даний час 19 юнаків та дівчат пройшли та продовжують проходити соціальну адаптацію у Центрі.

Довідки за телефоном: +380954181561 Людмила

Партнери